UYAP Portalı Baro Girişi

UYAP Portalı Baro Girişi

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan bir diğer edevlet benzeri proje ise, UYAP projesidir. Hayata geçirilen bu proje ile, internet üzerinden vatandaşlara hizmet ulaştırılması amaçlanmaktadır. Adalet bakanlığının hayata geçirdiği bu portal üzerinden vatandaşlar bilgi alabiliyor. Aynı zamanda adalet kurumları üzerinde bulunan yükü büyük ölçüde azaltması amaçlanmıştır.

UYAP  Nedir?

UYAP kelimesinin açılımı; Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi Projesi olarak adlandırılan kelimelerin baş harflerinden oluşmaktadır. Geliştirilen bu sistem üzerinden herkes hizmet alabilme hakkına sahiptir. Vatandaş, Adalet Bakanlığına bağlı kurumlar üzerinden işlerini halleden kişiler için oldukça yararlı olmaktadır. Bu sisteme giriş yaparak, hukuki evrak ve dosyalar ile ilgili sorgulamalar yapabilir ve sonuçlarını kısa sürede öğrenebilirsiniz. Devletin bu sistem üzerinden verdiği hizmetler tamamen ücretsizdir. UYAP portalı baro girişi yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Hizmet internet üzerinden 7 gün 24 saat verilmektedir.

UYAP sistemine giriş yapmanız için, çeşitli giriş sayfaları oluşturulmuştur. Yapılan bu düzenleme ile oluşturulan giriş sayfaları ile duyuru sayfaları birbirinden ayrılarak, daha sade bir görünüm sağlanmıştır. Böylece sisteme giriş yapan vatandaşların daha etkili ve sorunsuz hizmet alması sağlanmıştır. UYAP portalını en çok kullan meslek grubu ise avukatlardır. Herhangi bir baroya üye olmuş avukatlar, sistem üzerinden giriş yapabilirler. Binlerce baro üyesi avukat, istediği zaman sisteme giriş yapıp bilgi alabilmektedir. Avukatlar için bu sistem büyük bir kolaylık sağlamış ve avukatların kaybettikleri zamanı önlemiş ve avukatların daha verimli çalışması sağlanmıştır.

UYAP Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

UYAP portalı baro girişi yapabilmek için, yazımızın altında yer verdiğimiz link üzerinden giriş yapabilirsiniz. Aşağıda yer verdiğimiz link üzerinden sadece avukatlar için hazırlanmış giriş ekranına gidebilirsiniz. Diğer iki sayfadan birisi, kurumlar için, diğeri ise vatandaşlar için hazırlanmış olan sayfalardır.

 

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz