UYAP Portalı Avukat Girişi

UYAP Portalı Avukat Girişi

Hukuki işlemlerin kolaylaştırılması için, UYAP sistemi geliştirilmiş olup, ihalesi yapılmış ve eksiksiz bir şekilde hizmete sunulmuş bir uygulamadır. UYAP sistemin, Adalet Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren kamu kurumlarının verdiği hizmetleri, internet üzerinden vererek, daha kolay ve vakit kaybı olmadan hizmet vermesi amaçlanmıştır.  İnternet üzerinden verilen bu hizmetler ile, pek çok meslek grubu ve vatandaş yararlanabilmektedir. Bu sistem üzerinden hizmet alan vatandaş ve avukatlar, sisteme giriş yapma noktasında herhangi bir ücret ödememektedirler. Sistem ekranına geldiğinizde, oldukça basit ve görsel bir arayüz sizi beklemektedir.

Avukatlar için hazırlanmış sistem oldukça basit ve dikkat çekici bir tasarıma sahiptir. İnternet sitesine giriş yaptığınız zaman, sol tarafta yer alan ekranda; Anasayfa, avukat portalı nedir?, Avukat Portalının faydaları, İletişim, Nasıl Faydalanırım, Sıkça sorulan Sorular, Gerekli Programlar gibi başlıklar yer alıyor. Sayfada sağ üst köşede ise, UYAP Portalı Avukat Girişi 4 yol ile yapılabilir. İlk iki giriş, e-İmza ile yapılırken, 3. giriş yöntemi ise e-devlet şifresi ile yapılan giriştir. 4. giriş seçeneği ise,  baro kart ile yapılan giriş ile yapılabilmektedir.  Alt  kısımda ise, çeşitli konuların yer aldığı duyuru bölümü bulunmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça basit ve göze hitap eden bir tasarıma sahip bir sistemdir.

UYAP Girişleri

Sisteme giriş yapılabilmesi için 3 ayrı sayfa oluşturulmuştur. Bu üç sayfa, avukat, vatandaş ve devlet sayfalarıdır. Avukatlar, mahkemede savunma yapmaktadırlar. Bu nedenle herhangi bir davada, sistem üzerinden bilgi alma, evraklarda değişiklik yapma, yapılan değişikliği vatandaşa bildirme gibi işlemleri sistem üzerinden gerçekleştirebilmektedir. UYAP sisteminde, avukatlara özel giriş sayfaları oluşturulmuştur. Oluşturulan bu sayfada, avukat mesleğinde olanlar giriş yapabilmektedir. Avukatlar, sisteme girişte herhangi bir ücret ödememektedir. Avukatların bu sistemden yararlanması oldukça kolay ve pratiklik sağlamıştır.

uyap-portali-avukat-girisi

uyap-portali-avukat-girisi

 

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz