SSK Rapor Parası

SSK Rapor Parası

E-Devletin geniş hizmet uygulamalarından bir tanesi olan SSK Rapor Parası, sistemin sunduğu pek çok hizmetten bir tanesidir. Diğer bütün kamu uygulamalarında olduğu gibi uzun ve zahmetli işlerin peşinde koşmak zorunda kalan vatandaşlar, bu karmaşık ve uğraştırıcı işlerde oldukça rahatsızdı. Diğer taraftan vatandaşlar nedeni ile oluşan aşırı yoğunluk, kurumlarda da işlerin aksamasına sebep oluyordu.

Çeşitli sebeplerden, kazalardan dolayı rapor verilen çalışanlar, iyileştikten sonra hakları olan rapor parası almakta zorluk çekiyorlardı. Bu kapsamda, en yakın SGK kurumuna gidip, dilekçe ve evraklar ile birlikte başvuruda bulunması gerekiyordu.

E-Devlet sistemi ile birlikte bu sorunlar ortadan kalktı ve vatandaşlar rahat nefes alam imkanı buldu. Bu işlemleri gerçekleştirmek artık çok kolay bir hal aldı.

Gelişen teknoloji ve altyapıya ayak uyduran ve gerekli yatırımlar yapmaktan kaçınmayan devlet, kamu kurumları üzerinden bulunan ve bu yoğunluğu ortadan kaldırmak, aynı zamanda vatandaşların da rahat ve zahmetsiz bir şekilde kamu ile ilgili işlemlerini gerçekleştirmesi için bir adım atarak E-Devlet sistemini kurdu. Böylece daha etkili ve sorunsuz bir hizmet verme imkanı doğdu. Ülkemizde var olan bütün kamu kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplanarak, vatandaşa hizmet vermesi sağlandı.

İşler duruma geçirilen bu sistem ile birlikte, SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi sosyal güvenlik hizmeti veren kamu kumlarının bir çatı altında toplanması ve bu kamu kurumlarının verdiği hizmetlerin daha kolay alınması mümkün oldu. 2 dakika gibi kısa bir süre içerisinde oturduğunuz yerden sisteme giriş yaparak merak ettiğiniz rapor parası, SSK dökümü, maaş bordrosu gibi pek çok bilgiye ulaşmanız mümkün.

Diğer işlemlerde olduğu gibi yapmanız gereken basit bir kaç adım ile birlikte elde etmek istediğiniz bilgiye rahatlıkla ulaşabilme imkanınız bulunmaktadır.

SSK Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • PTT şubelerinden bir E-Devlet şifresi almanız ve sonrasında;
  • Sisteme giriş yapmanız
  • TCKN ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
  • Giriş butonuna  ve rapor parası ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz