SGK Sigorta Sorgulama

SGK Sigorta Sorgulama

SGK SORGULAMA

Sigorta, insanların olası riskler sonucunda yaşayabilecekleri maddi hasarların ya da ekonomik kayıpların belirli bir prim karşılığında koruma hizmetinin yapılması ve riskin paylaşılması sistemidir. Sigorta sorgulama, birçok sigorta şirketinin sigorta ürünlerini karşılaştırarak bütçenize ve statünüze en uygun sigortayı seçmeye yardımcı olur. Sigorta yaptırmak insan hayatı için önemli bir gerekliliktir. Sigortasız bir hayat demek karşılaşılması olası risk ve tehlikelerle karşı karşıya kalmak demektir. Bu yüzden her vatandaşın vakti gelince sigorta primi ödemesi gerektiği gibi sigorta sorgulama işlemini yerine getirmesi de gerekli ve önerilen bir işlemdir.

Sigorta Sorgulaması Nasıl Yapılır?

T.C. Kimlik numarası ve diğer kimlik bilgileriyle sgk sorgulaması, prim sorgulaması gibi bilgilere ulaşılabilmektedir. Özellikle SSK sorgulama işlemi en sık rastlanan işlemlerdendir. Satın alınan sigorta poliçesi ile gelecekte meydana gelme olasılığı olan tehlikelerle meydana gelebilecek zararların, sigortalı bireyin önceden yapmış olduğu ödemeler karşılığında ve sigorta şirketinin taahhüdü ile giderilmesi amaçlanır. Sigortalar bireyin hayatının ve geleceğinin güvencesi olarak güvenli ve huzurlu bir yaşama devam etmek için hizmet vermektedir. Her gün karşılaşılma ihtimali bulunan trafik kazaları ya da hırsızlık olaylarına karşı otomobil, ev; bireysel risk ve kaza ve hastalıklara karşı ise bireyin kendini ve aile sağlığını güvence altına alması önemsenir.

Sigorta sorgulama ekranı bireye özeldir. Bu sorgulama ekranında sadece sigortalı bireye ait bilgiler yer alır. E-sgm bilgi edinme sayfasını açarak çıkan menüden tescil, emekli, iş göremezlik, hizmet, gss, provizyon vb. isteğe bağlı olarak sıralanmıştır. Sigortalı birey bu seçenekler arasından kendine uygun olanı ya da işlem yapmak istediği şıkkı seçerek bilgilerini görüntüleyebilmektedir. Örneğin emekli aylığı bilgisi içerisinde 4a, 4b, 4c emekli aylıkları ve 4c emekli aylık kesintisi gibi bölümler bulunmaktadır.

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. ibrahim dedi ki:

    slm sayfayi anlayamadim daha detayli bi sekilde nasil gierebilirim?

Yorum Yaz