E-Devlet Telefon Kaydı

E-Devlet Telefon Kaydı

Yurt dışından getirilen telefonların kullanılabilmesi için E-Devlet üzerinden kayıt edilmesi gerekir. Yurt dışından getirilen telefonların E-Devlet telefon kaydı yapılması, telefonun kullanılabilmesi için şarttır. E-Devlet üzerinden telefonun IMEI numarası ile kayıt yapılması oldukça basittir.

E-Devlet Telefon Kaydı Nasıl Yapılır?

E-Devlet telefon kaydı yapılabilmesi için gerekli bir kaç şey vardır. Öncelikle bunları hazırlarsanız daha kolay bir şekilde işleminizi halledebilirsiniz. Gerekli olan iki şey şu şekildedir:

 1. IMEI numarası
 2. Pasaport kime aitse o kişinin E-Devlet şifresi

E-Devlet Telefon Kaydı sırasıyla şu şekilde yapılır:

edevlet telefon kaydi

 • Buradan Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayın.
 • Daha sonra sizden E-Devlet şifrenizi ve TC kimlik numaranızı isteyecek. İki bilgiyi de giriş yaptıktan sonra söz konusu IMEI Kaydet sayfası açılacaktır.
  edevlet telefon kaydi 2
 • Yukardaki bilgileri mutlaka okumalısınız. Daha sonra ise Devam Et butonuna tıklayın.
 • Devam et dedikten sonra ise sizden kişisel bilgilerinizi isteyecek olan bir sayfa açılacaktır. Cep telefonunuzu, IMEI numarasını, Yurda Giriş Yapılan Belge Türü, Belgenin Ait Olduğu Ülke, Giriş Yapılan Belge No ve  Yurda Giriş Tarihi bilgilerini doldurduktan sonra tekrar Devam Et butonuna tıklayın. Bundan sonra ise telefonunuzu kaydetmek için bir iki ufak tıklamadan sonra artık telefonunuzu kaydetmişsiniz demektir.

 Detaylar

 1. Telefonunuzun IMEI numarasını bilmiyorsanız telefonunuzdan *#06# karakterlerini tuşlarsanız IMEI numarası karşınıza çıkar.
 2. IMEI numarasını yanlış girerseniz tekrar düzeltme imkanınız yoktur. Bu yüzden tekrar tekrar kontrol etmenizde fayda var.
 3. Telefonun yurda giriş tarihinden itibaren 60 gün içerisinde E-Devlet üzerinden kaydı yapılması gerekir. 60 gün geçtikten sonra kayıt yapılması mümkün değildir.
 4. Telefon kaydı 4 sayfadan oluşur. Tüm sayfaları eksiksiz bir şekilde doldurup işlemi tamamlamanız gerekir. Yıldızlı olarak istenen bilgileri doldurmadığınız da sonraki sayfaya geçemezsiniz.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz