e-Devlet Tapu Sorgulama

e-Devlet Tapu Sorgulama

E-Devlet ile birçok işlemimi rahatlıkla halledebiliyoruz. Birçok sorgulama işlemini devlet dairelerinde sıra beklemenden e-Devlet üzerinden rahatlıkla yapabiliriz. Bunlardan birisi de e-Devlet tapu sorgulama işlemidir.

e-Devlet tapu sorgulama sistemini kullanmak istemiyorsanız, Tapu ve Kadastro İl yada İlçe Müdürlüklerinde bu işlemi yapabilirsiniz. Fakat burada hem sıra beklemek zorunda kalır hem de bir sürü vaktiniz gider. İnternet üzerinden bir kaç dakika da halledebileceğiniz basit bir işlem için zaman kaybetmeye gerek yoktur. O yüzden size basit bir şekilde e-Devlet tapu sorgulama işlemini anlatalım.

e-Devlet Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Açılan sayfa aşağıdaki gibidir.

edevlet tapu sorgulama

Kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklıyoruz.

edevlet kapisi giris

 

Burada ise e-Devlet şifresi ile TC kimlik numaranızı ister. e-Devlet şifreniz yok ise eğer PTT şubelerinden 2 TL karşılığında e-Devlet şifresini alabilirsiniz. Alacağınız şifreyi kaybetmemeniz gerekir. Daha sonra tekrar PTT şubelerinden alabilirsiniz fakat bu sefer 10 TL karşılığında alabiliyorsunuz. Bununla birlikte bu şifreyi kimseyle kişisel bilgilerinizin gizliliği nedeniyle paylaşmayınız.

e-Devlet şifreniz ile TC kimlik numaranızı girin ve Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayın.

Giriş yaptıktan sonra size 3 aşamalı bilgilendirme sayfası sunulacaktır. Buradaki bilgileri dikkatlice okuyarak işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cep Telefonundan Sorgulama Yapılabilir mi?

e-Devlet tapu sorgulama işlemini cep telefonlarınızdan da sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken dikkatli olursanız işleminizi daha rahat bitirirsiniz. e-devlet tapu sorgulama da öğreneceğiniz bilgiler Tapu ve Kadastro Müdürlüğü verileridir. Yani öğreneceğiz bilgiler birebir doğru olmakla birlikte müdürlüklere gitmeniz gerek yoktur. Burdaki bilgiler yetersiz kalıyorsa sizin için söz konusu müdürlüklere gidebilirsiniz. Sınırlı bilgi olabileceği gibi bu bilgileri öğrenebilmeniz için müdürlüklere gitmeniz gerekir.

Cep telefonlarınızın son model telefonlardan olması gerekir. Eski telefonlardan e-Devlet çalışmayabilir veya hata verebilir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz