e-Devlet T.C Kimlik No Sorgulama

e-Devlet T.C Kimlik No Sorgulama

e-Devlet ile güncel hayatı kolaylaştıran birçok sorgulama işlemi bulunuyor. e-Devlet T.C kimlik no sorgulama da bunlardan birisidir. e-Devlet ile bildiğiniz gibi onlarca sorgulama işlemini yapabiliyorsunuz. e-Devlet ile sorgulama yapabilmeniz için e-Devlet şifrenizin olması gerekir. Fakat e-Devlet T.C kimlik no sorgulama işlemi için e-Devlet şifresi gerekmez.

e-Devlet T.C Kimlik No Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

edevlet tc kimlik no sorgulama

 

Yukardaki sayfa açılır. Burada sizden istenen çeşitli bilgiler yer alıyor. Ad, Soyad, Baba Adı, Anne Adı, Doğum Yılı, Cinsiyet, İl, İlçe, Cilt No, Aile Sıra No, Birey Sıra No bilgileri isteniyor. Bu bilgileri doldurduktan sonra 2. adımdaki kutucuk içerisinde yazan rakamları alttaki kutuya yazın. Eğer okuyamıyorsanız rakamların üstünde okuyamadıysanız yenilemek için tıklayınız yazan cümleye tıklayın. En son olarak 3 numaralı adımda sorgula deyin ve TC kimlik numaranızı görebilirsiniz.

Uyarılar

Söz konusu bilgileri güvenliğiniz için kimseyle paylaşmayın. Bu bilgiler ile sizin adınıza çeşitli işlemler yapılabilir daha sonra beklemediğiniz durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca bu bilgiler ile sorgulama yapacağınız bilgisayarın virüsten arındırılmış temiz bir bilgisayar olmasına özen gösteriniz.

Çeşitli yazılım ve programlar ile bilgisayarınızda girdiğiniz tüm veriler gözlemlenebilir bu yüzden bu kişisel bilgileriniz çalınabilir. Bu konuda dikkatli olmalı her bilgisayardan kişisel verilerinizi girmemenizi öneriyoruz. 

Telefondan Sorgulama Yapılabilir mi?

Söz konusu sayfaya mobil olarakta bağlanabilir ve sorgulama yapabilirsiniz. Ancak telefonunuzun yeni model telefonlardan olması sitenin doğru çalışması için şarttır. Bununla birlikte telefondan sorgulama yaparken yukardaki uyarıları dikkate alınız. Aynı durum telefonlarda da söz konusu olabiliyor.

Mobil sorgulama yaparken adım adım ilerlemeli sorgula demeden önce son bir kez kontrol edilmesi işinizi kolaylaştırır. Dokunmatik telefonlarda yanlış tuşa basma sık rastlanan bir durum olduğundan dolayı son kontrol ile tekrar bütün bilgileri girmek zorunda kalmazsanız.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz