e-Devlet SSK Sorgulama

e-Devlet SSK Sorgulama

e-Devlet ile devlet dairelerinde yapacağınız işleri online bir şekilde yapabilirsiniz. e-Devlet SSK sorgulama işlemi de bunlardan birisidir. e-Devlet SSK sorgulama yapabilmeniz için e-Devlet şifresine ihtiyaç vardır. PTT şubelerine giderek e-Devlet şifresi almak istediğinizi söylerseniz yardımcı olacaklardır. Bu e-devlet şifresini ücretli bir şekilde vereceklerdir. Ücreti ise 2 TL gibi ufak bir rakamdır.

e-Devlet SSK sorgulama ile birçok bilgiyi öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler ise şu şekildedir:

  • Sigorta başlangıç tarihini e-Devlet ssk sorgulama ile öğrenebilirsiniz.
  • Sigorta primlerinizin ne kadar yatırıldığını görebilirsiniz.
  • Sigorta primlerinizin kaç gün üzerinden yatırıldığını görebilirsiniz.
  • Bununla birlikte emeklilik hesaplama gibi işlemlerinizi yine e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

e-Devlet SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle e-Devlet şifresini almanız gerekir. PTT şubelerinden aldığınız e-Devlet şifresi ve TC kimlik numaranız ile giriş yapacaksınız.

 

edevlet ssk sorgulama islemi

Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklıyoruz. Daha sonra aşağıdaki sayfa açılacaktır.

edevlet kapisi giris

Burada PTT şubelerinden aldığınız e-Devlet şifresi ile TC kimlik numaranızı girin. Daha sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayın.

Açılan ekranda SSK ile ilgili bilgileriniz görünecektir.

Dikkat

PTT şubelerinden aldığınız şifreyi ilk olduğu için 2 TL karşılığında alıyoruz. Fakat şifreyi kaybederseniz daha sonra 4 TL ile alacaksınız. Bu yüzden şifreyi kaybetmeyeceğiniz bir yere saklamanızı öneriyoruz.

Bununla birlikte şifrenizi güvenmediğiniz kişilerle paylaşmayınız. Bu şifreniz ile birçok kişisel bilgilerinize ulaşabilirler. Bu yüzden şifrenizi ve TC kimlik numaranızı güvenilir bilgisayarlar da kullanın. Her internet cafe de bu bilgilerinizi giriş yapmayın ve tanımadığınız kişilerle paylaşmayın. E-Devlet sorgulamaları ile birçok kişisel bilgilerinize ulaşılabilir.

Şifrenizi değiştirirken içerisinde harf rakam ve çeşitli karakterler kullanın. Şifreniz ne kadar zor olursa o kadar güvenliğiniz açısından iyi olur.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. fedai zorlu dedi ki:

    ömür boyu başarlar dilerm

Yorum Yaz