E-Devlet SSK Hizmet Dökümü

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü

E-Devlet kavramı ile birlikte, internet üzerinde en çok aranan, E-Devlet SSK Hizmet Dökümü, hakkında bu yazımızda sizlere detaylı bilgiler sunacağız. Hayata geçirilen sistem ile birlikte vatandaşın internet üzerinden aldığı hizmetlerden biriside SSK hizmet dökümü işlemi oldu. Çalışan pek çok vatandaşın yakından takip ettiği ve sık sık sorguladığı hizmet dökümünde, çalışan kişinin sigortalı olduğu gün sayısı, aylık sigortalı olduğu gün sayısı, sigorta prim tutarı, ilk sigorta girişinin ne zaman yapıldığı, çalışılan iş yeri ismi, SSK numarası gibi çalışanın iş hayatı ve primleri ile ilgili oldukça kapsamlı bilgiler yer almaktadır. Çalışanların daha önceleri bu bilgileri elde etmek için, herhangi bir SGK şubesine gidip, uzun bir süre beklemesi gerekiyordu. Bu işlemlerin uzun ve zahmetli olması nedeni ile pek çok vatandaş SSK hizmet dökümü almaktan vazgeçmekteydi.

İnternet’in yaygınlaşmasıyla birlikte devlet vatandaşları bu zahmetli ve zaman alan uygulamalardan kurtarmak için oldukça yarar sağlayan bir sistemi hayata geçirdi.

E-Devlet ismi verilen bu sistemde vatandaşlar her türlü işlemlerini kolaylıkla halletme imkanı buldu.

Çalışanlar için büyük bir kolaylık sağlayan E-Devlet sistemi üzerinden SSK hizmet dökümü sorgulamak oldukça pratik bir iş haline geldi.

Bazı iş yerlerinde çalışanlar çalıştıkları gün sayısı veya prim tutarları eksik veya yatırılmamaktadır. Bu ve benzeri durumlar bu sistem sayesinde artık yaşanmamaktadır. Çalışan kişi böyle bir durum ile karşılaştığı takdirde, sistem üzerinden göreceği için kısa sürede hakkını talep etme şansına sahip oldu.

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü Nasıl Sorgulanır?

Öncelikle PTT şubelerinden 2 TL karşılığında bir E-Devlet şifresi almanız gerekiyor. Sonrasında ise aşağıda yer vereceğimiz işlemleri sırası ile takip ederek, SSK hizmet dökümüne ulaşabilirsiniz.

1. Sisteme giriş yapınız.

2. Karşınıza gelen ekranda ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesine tıklayınız.

3. E-Devlet şifresi ile birlikte no giriniz.

4. Alt kısımda yer alan ”Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız.

5. SSK hizmet dökümü karşınıza gelecektir.

 

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 8 yorum yapıldı:

 1. hakkı doğan dedi ki:

  SSK sitesine girdim ssk hizmet dökümü sorgulama çalışmıyo. Siteniz üzerinden edevlet ile ssk sorgulaması yaptım teşekkürler.

 2. sermet rekin dedi ki:

  ssk hizmet dökümü eskiden sgk nın kendi resmi sitesinden ücretsiz bi şekilde yapılıyodu. Ne zamndır e devlet şifresi ile yapılmaya başladı. Yetkililer lütfen bunu düzeltsin.

 3. tahsin çaylı dedi ki:

  sayın yetkililer im t c ziraat bankası şube müdürü emekli maaşımdan başka gelirim olmamasına rağmen emekli maaşımın tamamını üç seneden beri kesen eskişehir mahmudiye şube müdürünü nereye şikayet edebilirim bu müdürü cezalandıracak kanunlarımız yokmu direk maaşımın tamamını kesiyor allah rizası için ne yapayım böyle vatandaşa eziyet edebilirsin diye bir kanunumuz varmı gerekenin yapılmasını arz ederim

 4. Muhyettin dedi ki:

  Sgk gün sorgulama.

 5. İpek dedi ki:

  Hocam yeni evlendim e devlet şifremi kabul etmedi yeni şifre mi almam gerekiyor

 6. Mehmet dedi ki:

  Ne zaman emekli olurum 57 raporun var 3547gun var

 7. Süleyman Othan dedi ki:

  Ssk girişim Enson ne zaman yapıldı

 8. Yeşim dedi ki:

  Sigorta günümü Sorgulama

Yorum Yaz