E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama

E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama

E-Devlet ile birçok sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunlardan en çok sorgulama yapılanlardan birisi de E-Devlet sabıka kaydı sorgulamasıdır. Sabıka kaydı almak için kuyruk beklemek yerine E-Devlet üzerinden sabıka kaydına bakılabilir ve çıktı alınabilir. Bu şekilde artık sıra beklemeye gerek kalmadı.

Günümüzde günlük hayatı kolaylaştırma adına E-Devlet ile birçok işi halledebiliyoruz. E-Devlet uygulaması sayesinde sabıka kaydını almak oldukça basitleşti. E-devlet sabıka kaydı ile iş başvuruları oldukça basit bir hale dönüşüyor. Bildiğiniz gibi her işte sabıka kaydı istenir. Sabıka kaydı almakta oldukça zahmetli bir iştir. Adliye kuyruklarında beklemek yerine E-Devlet üzerinden basit bir iki tık ile sabıka kaydına ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama

E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işlemini yapabilmeniz için TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresine gerek vardır. E-Devlet şifresini 2 TL ile PTT şubelerinden bir zarf içerisinde alabilirsiniz. Aldığınız E-Devlet şifresi ile birçok sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sisteme edevlet giriş yaptıktan sonra Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklıyoruz.

edevlet sabika kaydi

Kimliğimi Şimdi Doğrula dedikten sonra TC Kimlik Numaranız ile  E-Devlet Şifrenizi isteyecek. Burada bu bilgileri doldurduktan sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayın.

Sanal Klayve ile bilgilerinizin çalınmasını büyük ölçüde önleyebilirsiniz. Klayve kaydedici programlar bulunur. Bu programlar sizin yazdığınız tüm bilgileri klayve üzerinden kaydeder. Fakat tıkladığınız şeyleri kaydedemediğinden sanal klayve üzerinden bilgilerinizi girerseniz daha güvenli bir işlem yapmış olursunuz. Ancak giriş yaptığınız bilgisayar temiz ve güvenilir birine aitse normal klayve ile giriş yapmanızda sakınca yoktur.

edevlet kapisi giris

Sisteme giriş yaptıktan sonra sabıka kaydınız ekrana gelecektir. Sabıka kaydınız yoksa sabıka kaydınız bulunmuyor şeklinde bir cümle görünür. Varsa da sabıka kaydınız ile ilgili döküman ekrana gelecektir. Detaylı bir şekilde göreceğiniz kayıtlar birebir doğru olmakla birlikte adliyeden aldığınız bilgilere eşdeğer içeriktir.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz