e-Devlet Hizmetleri

e-Devlet Hizmetleri

e-Devlet ile günlük hayatımız oldukça kolaylaştı. e-devlet ile birçok işimizi rahatlıkla hallebiliyoruz. Herhangi bir kuyruk sıra bekleme derdi olmadan sorgulama işlemlerini bilgi edinme işimizi çok rahat bir şekilde e-Devlet şifresi ve TC kimlik numaramız ile yapabiliyoruz.

e-Devlet içerisinde birçok hizmet bulunur. e-Devlet hizmetleri için turkiye.gov.tr adresine gitmeniz yeterlidir. Ancak sorgulama ekranlarını bulmanız zaman alabilir o yüzden sitemizi takip ederek sorgulamak istediğiniz başlığı arama kutusuna yazarsanız daha etkili sonuçlara ulaşırsınız.

e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

e-Devlet şifresini PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. e-Devlet hizmetleri sitesinden faydalanabilmek için e-Devlet şifresine ihtiyaç vardır. Bunu da herhangi bir PTT şubesinden alabiliyorsunuz. Şifrenizi aldıktan sonra bir daha ücret ödemek zorunda değilsiniz. Bundan sonra e-Devlet hizmetlerinden sınırsızca faydalanabilirsiniz.

e-Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

e-Devlet şifresini değiştirmek istiyorsanız, sisteme giriş yapmanız gerekir. Sitemiz de daha önce bu konuyu anlatmıştık. Ordaki adımları tek tek takip ederek rahatlıkla e-Devlet şifrenizi değiştirebilirsiniz. Konuya gitmek için tıklayın.

e-Devlet Kimlik Doğrulama Ne Demektir?

e-Devlet kimlik doğrulama sisteme giriş yapabilmeniz için sizden üyelik bilgilerinizi ister. TC kimlik numaranız ile birlikte e-Devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet Bağ-Kur Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet Bağ-Kur borç sorgulama ekranı ile bağkur borcunuz var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Bu işlem oldukça basittir.

 

Yukardaki linke tıkladıktan sonra kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız.

E-Devlet SSK Emekli Aylık Bilgisi

SSK emekliliği ile birlikte ne kadar emekli aylığı alacağınızı aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

 

E-Devlet Emekli Sandığı Emekli Aylık Bilgisi

Emekli sandığı aylık bilgisi ile ilgili aşağıdaki linkten halledebilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra kimliğimi şimdi doğrulaya tıklamanız yeterlidir.

 

E-Devlet İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

e-Devlet üzerinden ilaçlarınızın sürelerini kontrol edebilirsiniz. Her ilacın bir kullanım süresi bulunuyor. Süresi dolmadan tekrar aynı ilacı almak isterseniz ilacın parasını ödemek zorunda kalırsınız. İlaç kullanım süresini aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

Bununla birlikte diğer sorgulama sayfalarını sitemizden takip edebilirsiniz. Her türlü sorgulamayı rahatlıkla sitemizden bulabilirsiniz. Sorgulama sayfaları hakkında detaylı bilgileri ve nasıl yapılması konusunda bilgileri sitemizde detaylıca anlatıyoruz.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. ali dedi ki:

    Askerliğimi nereye cikti

Yorum Yaz