E-Devlet Adli Sicil Kaydı

E-Devlet Adli Sicil Kaydı

E-Devlet sisteminin bize sunduğu hizmetlerin bir sınırı yok. Sistem üzerinden hemen hemen akla gelebilecek her türlü hizmet almak mümkün olmaktadır. Bu kolaylığın sağlanması pek çok  vatandaşı mutlu etti.

Teknoloji bu asırda pek çok açıdan ilerleme gösterdi. Sağlık, elektronik, ulaşım, eğlence gibi akla gelebilecek pek çok sektör gelişimden nasibini aldı.

İçinde bulunduğumuz çağın en büyük kazanımlarından bir tanesi de internet teknolojisi oldu. İlk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan internet’in ilk amacı askerler arasında iletişimi sağlamaktı. Pek çok kişi internetin bu kadar yaygınlaşacağını öngörememiştir. Günümüzde ise akla gelebilecek her sektör, hizmet, iletişim, ulaşım ve daha pek çok şey internet üzerinden yapılabilmektedir.

İnternet teknolojisi sayesinde hayatımıza giren ve kamu işlerimizde büyük bir kolaylık sağlayan e-devlet sistemi ile vatandaşlar sıra beklemek, zaman kaybetmek, stres olmak gibi istenmeyen durumlardan kurtulmuş oldu. Bu kazanım ile hem ülke hem de vatandaşlar kazanç elde etmiştir.

E-devlet üzerinden onlarca işlem yapmak mümkün. Bu işlemlerden bir tanesi de e-devlet adli sicil kaydı ile ilgili yapıla sorgulama işlemidir. Artık adli sicil kaydı alabilmek için adliye ye gitmenize gerek kalmamıştır.

E-Devlet adli sicil kaydı ile ilgili bir sorgulama yapmak isteyen vatandaşların öncelikle bir e-devlet şifresine ihtiyaçları olacaktır. Bu şifreyi de kendilerine en yakın PTT şubelerinden alabilirler. PTT’de görevli memura vereceğiniz 2 TL gibi bir ücret karşılığında e-devlet şifresi zarf içerisinde sizlere teslim edilecektir.

E-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden sicil kaydı sorgulaması yapmak isteyen bir kişinin öncelikle bir e-devlet şifresine ihtiyacı olacaktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi şifreyi aldıktan sonra aşağıda yer alan bağlantı üzerinden sisteme giriş yaparak, sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz