E-Devlet 4C Emekli Aylığı Kesintisi

E-Devlet 4C Emekli Aylığı Kesintisi

E-Devlet sistemi üzerinden yapılacak işlemlerin haddi hesabı yok. Sistem üzerinden 200-250 arası kamu kurum ve kuruluşu hızlı ve masrafsız hizmet vermektedir. E-Devlet sistemi üzerinden alabileceğiniz bin civarında hizmet bulunmaktadır. Akla gelebilecek hemen hemen her türlü kamu hizmeti sistem üzerinden alınabilmektedir.

Sistemden faydalanabilmek için evinize veya iş yerinize en yakın PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Bu şubelerde hizmet bedeli olarak 2 TL gibi bir ücret alınmaktadır. Bu ücret karşılığında sizlere zarf içerisinde e-devlet şifresi verilmektedir. Şifreyi teslim alırken memur tarafından bilgilendiriliyorsunuz. Ayrıca zarf içerisinde yer alan şifre ile sisteme girdikten sonra şifrenizi değiştirmeniz gerektiği bilgisi de yetkili memur tarafından sizlere iletilecektir. Bu bahsettiğimiz işlemleri yaptıktan sonra sisteme giriş yaparak e-devlet 4c emkli aylığı kesintisi için sorgulama yapabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz durum dışında birde e-devlet şifresinin unutulması veya kaybolması gibi bir durum söz konusu olduğunda yeni bir şifre almak için PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Böyle bir durumda yeni e-devlet şifresi almak için ödemeniz gereken ücret değişecektir. İlgili kurumların bu gibi bir durumda belirlediği ücret tutarı 4 TL’dir.

E-Devlet 4C Emekli Aylığı Kesintisi Nasıl Sorgulanır?

PTT şubelerinden e-devlet şifresi temin ettikte sonra veya e-devlet şifrenizi biliyorsanız, yazımızın altında yer alan bağlantı linkinden sisteme giriş yapabilirsiniz. Sistem paneline yönlendikten sonra karşınıza gelen pencereden ”Kimliğimi doğrula” seçeneğini seçiyoruz. Ardından yönleneceğimiz ikinci sayfadan karşımıza gelen pencerede yer alan ilgili bölmeleri doldurarak sisteme giriş yapabiliriz. Bu basamakta bizden istenilen bilgiler ise e-devlet şifresi ve T.C. kimlik numarasıdır.

Yapacağınız bu basit işlemler sonrasında 4c emekli aylığı kesinti miktarını görmüş olacaksınız.

Sitemizde yer alan pek çok e-devlet konusunu inceleyebilir, bilgi alabilirsiniz.

 

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz